Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
Foto & VideoO wszystkim

Chwile w obrazkach

dodany przezKamil Timoszuk 9 kwietnia 2013 0 Komentarzy

Zastanawiając się o czym by wam tu dzisiaj napisać zauważyłem, że są tu na blogu pewne kategorie, które nie zostały zagospodarowane. Jedną z nich jest „Foto”. Zakładając tego bloga chciałem aby to była kategoria, która będzie aktualizowana dosyć regularnie. Dlaczego? Ponieważ od jakiegoś już czasu zdecydowanie polubiłem zdjęcia.

W tym polubieniu zdecydowanie pomogła technika. Kiedy jakiś czas temu postanowiłem, że przejrzę swoje zdjęcia z dzieciństwa okazało się, że w moich rodzinnych zbiorach jest ich jakaś znikoma ilość. Jeśli dobrze pamiętam to mam chyba tylko z 4-5 fotek tak do 10-12 roku życia. Tak jakbym albo ja wcześniej nie istniał albo dopiero wtedy wynaleziono coś takiego jak aparat. A dobrze wiadomo, że to bzdura. Jak się tez dowiedziałem sporo zdjęć z moim i nie tylko udziałem skradziono podczas włamania jakie miało miejsce do mojego domu dawno temu (Zdechnijcie złodzieje!). Pewna część też gdzieś zaginęła w nieokreślonym miejscu i czasie ale najprawdopodobniej przy okazji wszelkich remontów jakie odbywały się w moim domu. A uwierzcie było ich sporo. I tak oto mam czarną dziurę jeśli chodzi o fotki z moich początkowych lat życia.

Jednak to był też moment kiedy postanowiłem sobie, że postaram się aby wtedy kiedy tylko można mieć jakąś pamiątkę w postaci zdjęcia z danego miejsca czy sytuacji. Później jeszcze nie raz złapałem się na tym, że przeglądając fotki z jakiegoś wyjazdu nagle przypominają mi się jakieś przyjemne rzeczy o których miałem wrażenie, że zapomniałem. Dobrym przykładem jest na przykład to zdjęcie, które na zawsze będzie mi się kojarzyło ze spełnieniem jednego z większych, jeśli nie największego marzenia w życiu.

NBA MSG Ja

Pierwszy mecz NBA na żywo w USA. MSG jeszcze przed remontem. Można chcieć więcej?

I tego typu zdjęć w ostatnich latach znalazło by się pewnie jeszcze kilka. Na szczęście też z pomocą przyszła technika, a dokładniej aparaty w komórkach. Oczywiście wiem, że to nigdy nie będzie poziom jakości zdjęcia równy lustrzance ale czasem to nie o to chodzi. Czasem o to żeby złapać tę chwilę, ten moment, w danej sytuacji czy z danymi ludźmi. A ciężko by było tez ciągać za sobą wszędzie aparat. Dlatego jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze nowego telefonu jakiś czas temu był właśnie dobry aparat. Po paru miesiącach użytkowania zdecydowanie polecam Samsunga Galaxy S III, daje radę.

Co ciekawe już nie raz moi znajomi dziwili się dlaczego pstrykam fotki jakimś przedmiotom, miejscom, osobom czy sytuacjom. A ja właśnie przez zrobienie zdjęcia często chcę po prostu zatrzymać daną chwilę na dłużej. Chcę uwiecznić coś specyficznego lub też coś takiego co gdy spojrzę na dane zdjęcie będzie mi się fajnie kojarzyć. Jedną z ostatnich takich fotek jest na przykład ta.

Radio Akadera

Co wy na niej widzicie? Bo ja widzę fajnie spędzony czas, świetne towarzystwo i coś ciekawego w moim życiu.

Tak więc jeśli kiedyś zobaczycie mnie z telefonem robiącym zdjęcie nawet dla jakiejś absurdalnej rzeczy to nie dziwcie się specjalnie. Ja tak po prostu mam 🙂

Na koniec jeśli ktoś chciałby zobaczyć jeszcze parę innych uchwyconych przeze mnie chwil to zapraszam TUTAJ czyli na mój profil w aplikacji Instagram. Aplikacji której nie lubiłem przez to, że jej nie rozumiałem. Aż do momentu kiedy zacząłem jej po prostu używać.