fbpx
Box Trip 2015CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Box Trip Total – CrossFit Imperative

dodany przezAgata Sakowicz 30 września 2016 0 Komentarzy

Jak mogłam to pominąć?! Od czerwca zagościłam w Manchesterze i planuje tutaj zostać jeszcze jakiś czas. W zeszły piątek wracając z pracy rozglądałam się co ciekawego jest za oknem. I wiecie co znalazłam? Kolejnego boxa, który jest schowany w wąskiej uliczce prowadzącej do garaży osiedlowych. Jednak napis CrossFit rzucił mi się w oczy od razu!

Podekscytowana od razu wysiadłam na następnym przystanku i podbiegłam odczytać nazwę klubu. Szybkie „wygooglowanie” i mamy CrossFit Imperative.

Niestety godzina była zbyt późna, aby wejść od razu i się rozejrzeć. Standardowo sprawdziłam czy będę musiała płacić za wejścia (więcej o darmowych krosfitach zapraszam TUTAJ). Kilka dni później już miałam zarezerwowane miejsce i tym razem mogłam na spokojnie się rozejrzeć po boxie.

crossfit-imperative-1CrossFit Imperative możemy odwiedzić na dzielnicy Chorlton w Manchesterze. Powstał na początku 2015r. gdzie założycielami są dwaj przyjacióele – Phil i Emma (nic dziwnego, że mogłam go przegapić szukając w internetach). Z rozmowy z managerem dowiedziałam się, że akurat trafiłam świeżo na miesiąc po remoncie boxu.

Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się Chorlton Park, w którym przy ładnej pogodzie można pobiegać. Sam magazyn jest ukryty pomiędzy blokami i drogą prowadzącą do garaży. Jak się okazało, kilka dni po moich odwiedzinach został wywieszony banner kierujący do pomieszczenia.

Zajęcia prowadzone są standardowo od poniedziałku do piątku rozbite na trzy przedziały czasowe. Poranne 6-8 południowe 12-14 i wieczorne 17-20. W każdej godzinie grupa wykonuje ten sam trening, gdzie wyniki są zapisywane na tablicy i wieczorem spisywane na stronę internetową. Trenerami są Phil i Emma, obydwoje posiadają ukończony kurs CrossFit Level 1.  Jest to też jeden z tańszych boxów, które odwiedziłam do tej pory.

Ceny karnetu są następujące:
-2 sesje treningowe 55 funtów/miesiąc
-3 sesje treningowe 60 funtów/miesiąc
-nieograniczone treningi 65 funtów/miesiąc
-7f dla członków, którzy chcą dodatkowo wejść na zajęcia.

CrossFit Imperative oferuje nam klasyczne klasy crossfitowe oraz fundamenty CrossFitu, czyli zajęcia dla początkujących.

Jeżeli chodzi o dostępny sprzęt nie mogę za dużo powiedzieć, ponieważ jest to świeży box. Wszystko co uważam za niezbędne do treningu było dostępne. Jednak zabrakło mi pomostów ciężarowych.

crossfit-imperative-2 crossfit-imperative-3

Kiedy przyjechałam na zajęcia szybko zaczęłam się przebierać. Wcześniej uprzedzałam telefonicznie, że przyjadę więc trener od razu wiedział jak się nazywam. Podszedł do mnie z ulgą na twarzy, po czym wypowiedział:

– Thanks good you train before!
– How you know that?
– Shoes

Miałam przyjemność trenować pod okiem Phila, który następnego dnia miał urodziny. Pozostałe osoby zaczęły się już rozgrzewać, a my w tym czasie przeprowadziliśmy luźną wymianę zdań z której możemy się dowiedzieć trochę o Philu.

Jaki jest Twój ulubiony trening?
Justine

Twoje ulubione ćwiczenie to…?
Thruster

Jaki trening CrossFit wykonywałeś po raz pierwszy w życiu?
5 rounds
20x Burpees
30x Box jump (24 inch)
30x Wall ball (20#)

Jaki jest Twój ulubiony cheat meal?
Sernik z jagodami

Następnie Phil poprosił mnie abym wypełniła kwestionariusz, że ponoszę sama za siebie odpowiedzialność (pierwszy raz podpisywałam taki dokument na darmowych zajęciach). Trener zapytał mnie czy wiem co każde ćwiczenie oznacza. Po czym dołączyłam do reszty grupy.

Warm up
3 rounds of

Run 200m
7 inch worms
10 kb deadlift
10 squats
10 thrusters (p.pe)
30 double unders
10 ring press

EMOM 7 rounds
7 Deadlifts (more weight every rounds)

Następnie
Deadlifts 7-7-7-7-7 (same weight)

WOD – AMRAP 14 minut
10 plated squat cleans (20/10)
10 h.r press ups
10 wall balls (9/6)

Mogę śmiało powiedzieć, że w końcu się zmęczyłam. Brakowało mi tak porządnego treningu!

Podsumowując, CrossFit Imperative klimatem trafił w moje gusta. Atmosfera była bardzo na plus i sam workout też. Nie z każdym trenerem da się „pośmieszkować” na zajęciach. Ulokowanie miejsca 6/10 i jest to stosunkowo małe pomieszczenie. Myślę, że jest to bardziej osiedlowy box, gdzie wpadasz robisz swoje i wychodzisz. Jednakże trenowało mi się bardzo dobrze. I dogadałam się z Philem, że jak będę chciała to da mi zniżkę na pojedyncze wejścia 🙂