fbpx
Box Trip 2015CrossFitFoto & VideoO wszystkim

Box Trip Total – Second City CrossFit

dodany przezAgata Sakowicz 17 sierpnia 2016 0 Komentarzy

Tym razem udałam się do Second City Crossfit położonym w Selly Oak w samym sercu Birmingham. Mam ogromny sentyment do tego miasta. Właśnie tutaj żyłam rok temu przez ponad 3 miesiące i uwielbiam wracać do tego miejsca. Pełno magazynów, opuszczonych fabryk i zakładów samochodowych. Czyli genialne miejsce aby umiejscowić box.

Ogromnie żałuję, że nie udało mi się załapać na free taster session, która jest w sobotę o 10 z rana. Niestety najwcześniejszym pociągiem byłam na 10.30. Pomimo tego udało mi się złapać managera i obejrzeć odbywający się trening.

Second City CrossFit 1

Box jest ulokowany w jednym z magazynów, tuż obok decorative centre, niedaleko stacji kolejowej. Gdy przekroczyłam próg „drzwi”, byłam pod ogromnym wrażeniem wielkości tego pomieszczenia. Jest to bowiem naprawdę ogromny box i jest w nim także możliwość treningu na zewnątrz. W skład całego klubu wchodzą: szatnie gdzie PIERWSZY RAZ WIDZĘ PRYSZNICE W UK, kuchnie, kanapy, klatka dla psów, baryk, mini sklepik z koszulkami i gadżetami.

Trochę się rozejrzałam i poszłam szukać trenera. I jednym z trenerów z którymi rozmawiałam tym razem był Amir Khan. Człowiek który może pochwalić się takimi papierami jak Level 3 Personal Trainer, Crossfit Level 1, BSc Sports Coaching (Hons), MSc Coaching Science (Hons)(Masters) czy też Spin Instructor.

Trochę o samym Amirze myślę, że powie ta szybka wymiana zdań:

What’s your favourite workout?
Grace

What is your favourite movement?
Deadlift

What was your first CrossFit workout?
Helen

What’s your cheat food of choice?
Large Meateor pizza

Second City CrossFit 4 Second City CrossFit 2

Kiedy zapytałam się Amira czy mogę jedynie obejrzeć ich trening i ponagrywać filmy na bloga odpowiedział z uśmiechem „feel free”. Kolejny raz uświadamiam sobie jak ludzie zagranicą są uprzejmi i mili. W Polsce od razu by sypały się pytania „A po co? A na co?” itd. Nie mówię, że wszędzie tak jest ale przeważnie.

Zajęcia w Second City kosztują od 65 funtów miesięcznie i jest to wersja limited czyli 13 zajęć CrossFitu i brak wstępu na box poza zajęciami. Kolejną fajną opcją jest 75f/msc nieograniczone wejścia do boxa.

Do zajęć należy również barbell club, gdzie 10 wejść kosztuje 80 funtów. Oczywiście jest możliwość jednorazowego wstępu, które kosztuje 10 funtów i uważam osobiście, że to drogo.

O ilości sprzętu nie muszę mówić, bo widać na zdjęciach i filmach. Wyposażenia jest sporo od zwykłych ergometrów, po koło od traktora, linki do wspinaczki, ławki do płaskiej itd. Mają wszystko co można znaleźć na amerykańskich filmikach z tamtejszych boxów. Umiejscowienie sprzętu też jest z głową, duży wolny obszar pośrodku boxa na główny workout oraz oddzielna sekcja do ciężarów czy też wyciskanie na płaskiej. Mający wolną chwilę Amir odpowiedział także na kilka moich pytań.

Ile osób może przyjść na zajęcia do waszego boxa?
Maksymalnie jest to 16 osób. nasze zajęcia prowadzi zawsze dwóch trenerów z wyjątkiem piątku i soboty gdzie jest tylko jeden z nas.

Organizujecie w boxie jakieś imprezy bądź zawody?
Tak, zdecydowanie. Teraz nawet 14 września mamy zawody dla lokalnych boxów oraz naszych znajomych.

Czy CrossFit jest popularny w Birmingham?
– Nie tak bardzo ponieważ mamy tutaj tylko 3 boxy. Tak więc nie trudno zobaczyć, że nie jest to tak popularne jak w Londynie.

Co jeszcze możesz zaproponować swoim klientom oprócz zwykłych zajęć CrossFit?
– Klasy z podnoszenia ciężarów, zajęcia dla początkujących, a także fizjoterapię.

Second City CrossFit 3 Second City CrossFit 5

Zaraz po naszej rozmowie Amir zaczął prowadzić trening. Na zajęciach, które widziałam było sporo ludzi, dlatego też było dwóch trenerów, a kolejnym z nich był Mike Holmes.Człowiek, który podobnie jak jego kolega może się pochwalić wieloma różnymi kursami czy uprawnieniami, takimi jak na przykład BSc (hons) Sport and Exercise Science, PGCE Physical Education (Secondary), MEd Teaching Studies (Teaching and Learning), CrossFit Level 1, CrossFit Football, CrossFit Gymnastics, CrossFit Powerlifting, British Weightlifting Level 1, IKFF Level 1 czy jeszcze sporo innych. O nnim także można opowiedzieć w kilku prostych zdaniach.

What is your favourite workout?
DT or Amanda

What is your favourite movement?
Snatch

What was your first CrossFit workout?
3 rounds for time of:
100′ walking lunge
50 squats
25 back extensions

What’s your cheat food of choice?
Huckleberry’s Blondie Caramel Craze ice cream

Sami trenujący podczas zajęć byli w różnorodnym wieku i o różnej posturze. Od zaawansowanego chińczyka do puszystej angielki. Rozpoczęli oni od rozgrzewki, a następnie ćwiczenia techniki martwego ciągu. I lecimy z WOD’em!

AMRAP – 10min
– Burpee over the bar
– Deadlifts

4 rounds FT
– TTB
– Pistols

Mike i Amir uważnie przyglądali się osobom na zajęciach. Nie było to tylko zwykłe informowanie ile czasu pozostało do końca lub też rzucane co chwila motywacyjne teksty. Doceniam 😉 Na koniec krótkie mobility, zbicie piony i pogaduchy na kanapie. Bardzo mi się podoba jak po workoucie nie idzie się prosto pod prysznic, tylko rozmawiasz z ludźmi czy to na temat CrossFitu czy tak po prostu.

Podsumowując, strasznie żałuje, że się nie wyrobiłam na te zajęcia, bo nigdy nie trenowałam przy obecności dwóch trenerów (trzeba wrócić i zapłacić za wstęp o normalnej godzinie). Dużo miejsca do rzucania sztangą, dużo sprzętu, wykwalifikowana kadra. Na miejscu można również kupić koszulki z SCC i inne gadżety. Atmosfera też na plus i mocna metalowa muzyka podczas martwych, którą uwielbiam.

Tak więc z pewnością mogę polecić ten box i na sto procent wrócę tam na workout!