Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u192686/domains/kamiltimoszuk.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
CrossFitO wszystkim

Białostocka epidemia ruchu

dodany przezKamil Timoszuk 2 sierpnia 2013 0 Komentarzy

Nie wiem czy to ja jestem mało spostrzegawczy i wcześniej nie zobaczyłem pewnego zjawiska. Czy to może dopiero w tym roku nastąpiła jego eskalacja. Jednak fakt, że Białystok opanowała epidemia ruszania się w wielu możliwych formach to już fakt niezaprzeczalny. Gdzie się nie obejrzysz tam jeden wielki ruch.

Zjawisko to widać jak na dłoni szczególnie w takie dni jak te, które mamy ostatnio tu na Podlasiu. Ciepło, słonecznie, bez żadnych opadów burz czy innych anomalii pogodowych. Warunki wręcz idealne do uprawiania wszelkich możliwych dyscyplin sportowych jakie mogą tylko przyjść ludziom do głowy. Co jednak w tym wszystkim najlepsze to fakt, że ludzie na prawdę nareszcie w końcu korzystają z ruchu na świeżym powietrzu. Widzę to niemal każdego dnia kiedy obserwuję swoje miasto przemierzając je wzdłuż i wszerz na swoim rowerze. Szczególnie wieczorami na ścieżkach rowerowych jest gęsto od jednośladów napędzanych siłą własnych mięśni. Co więcej zdarzyło mi się już stać przed przejściami dla pieszych gdzie przede mną było koło 10 rowerzystów i za mną co najmniej drugie tyle. Ma to jak zawsze swoje plusy i minusy ale wolałbym się skupiać na podstawowym plusie czyli tym, że będziemy być może dzięki temu mieli bardziej wysportowany, a co za tym idzie zdrowszy i weselszy naród. A to już wartość nie do przecenienia.

Zresztą nie tylko rowerzyści starają się opanować moje miasto. Co chwilę widać także ludzi, którzy biegają to w jedną, to w drugą stronę. Starsze osoby zaś dziarsko zasuwają z kijkami do nordic walkingu. O swoje miejsce na ścieżkach rowerowych czy chodnikach walczą też rolkarze. Oprócz tego na wielu boiskach różnego typu sporty zespołowe także mają swoje 5, a nawet i więcej minut. Naprawdę takie widoki napawają mnie optymizmem.

A do tego wszystkiego o swoje miejsce na mapie Białegostoku walczy też CrossFit, głównie za sprawą inicjatywy grupy CrossFit Podlasie. W czwartkowe popołudnie po raz czwarty ekipa w liczbie prawie 40 osób zebrała się w parku aby sprawdzić siebie i swoje możliwości. Wśród tej grupy byli zarówno stali bywalcy tychże spędów jak i też nowe twarze. Jeśli jednak w tym tempie owa grupa będzie się rozwijać to z czasem park może być za mały 😉

Tym razem jednak jeszcze wystarczyło, choć wszystkich ćwiczących musiała pomieścić kładka nad jedną z ulic. To właśnie po niej biegali między innymi uczestnicy 4 otwartego treningu. Tym razem pierwsza część treningu wyglądała następująco:

5 Rund

20 Squats (przysiady) 5kg / 2x2kg / 2x1kg

Bieg przez kładkę na drugą stronę wraz z obciążeniem

20 Jerk (wypchnięcie ciężaru nad głowę) 5kg / 2x2kg / 2x1kg

Powrót przez tę samą kładkę na drugą stronę wraz z obciążeniem

I takim oto sposobem prawie 40 osób w jednej chwili ganiając w tę i z powrotem byli obiektem zatrzymywania się ludzi i zapewne niemałego zdziwienia 😉 Nikt sobie jednak tym faktem głowy nie zawracał i wszyscy zasuwali jak małe samochodziki.

SONY DSC

Po tym WODzie przyszedł czas na drugą cześć, tym razem zespołową. Ekipa podzielona na dwie części miała rywalizować ze sobą na to, która z drużyna w ciągu 6 minut pracy non stop wykona więcej przysiadów. Jak się okazało długimi momentami największe problemy były z synchronizacją grupy mniej więcej 17-18 osób aby w jednym czasie tyle osób zrobiło przysiad. Nie raz i nie dwa leciało ze strony pilnujących poprawności znienawidzone stwierdzenie „No rep!”. Jednak najważniejsze to to, że praca została wykonana solidnie i nikt chyba nie żałował poświęconego czasu.

SONY DSC

Poza tym spotkanie to po raz kolejny potwierdziło fakt, że CrossFit jest po to aby ludzi łączyć, a nie dzielić. Jeśli to wszystko będzie rozwijało się w tym tempie jak do tej pory to chyba nikt nie będzie narzekał, a każdy będzie mógł z tego faktu tylko skorzystać. A sam CrossFit może na dłużej zagości w świadomości wielu ludzi.

IV-Spotkanie-CF-Podlasie-3