fbpx
CrossFitO wszystkim

Sportowe wakacje marzeń z WODCAMP

dodany przezKamil Timoszuk 4 marca 2019 0 Komentarzy

Początek roku na polskim podwórku Crossfit to przede wszystkim jedno wydarzenie-  awans Bronka Olenkowicza – pierwszego Polaka na CrossFit Games w kat. Elite. Ten temat śledzi cała Polska więc tak to razie zostawmy.

Co więcej ciekawego oprócz Bronka?

Parę boxów się ostatnio zamknęło, jeszcze więcej wyszło z afiliacji, a kilka nowych powstało. Do tego trwają też kolejne Openy, które przez swoją nową strukturę nie do końca chyba tak elektryzują jak w latach ubiegłych. Dlatego już w zasadzie moglibyśmy tylko czekać na 29 lipca, kiedy to zaczną się Gamesy, a cała crossfitowa Polska usiądzie przed komputerami.

Jednak miesiąc wcześniej przed Gamesami- 29 czerwca wydarzy się coś jeszcze. Odbędzie się mianowicie kolejny wyjazd pod marką WODCAMP, który tym razem będzie czymś naprawdę wyjątkowym. Co to jednak jest ten cały WODCAMP?

Pomysłodawcą i współtwórcą projektu WODCAMP jest Mateusz Szafrański – trener LVL2 z CrossFit 72D w Krakowie. Za wyjazdami stoi jeszcze jedna, nieprzypadkowa osoba, którą jest Tomasz Sypniewski – właściciel, Head Coach CrossFit MGW z Warszawy. Jest to też współzałożyciel i wieloletni dyrektor generalny marki SnowShow (największego polskiego biura podróży specjalizującego się w wyjazdach zimowych w Alpy dla młodych ludzi).

Panowie, łącząc swoje siły pokazali po raz kolejny, że CrossFit potrafi połączyć ludzi ponad wszelkimi, nawet warszawsko-krakowskimi podziałami 😉

Głównym założeniem marki WODCAMP jest stworzenie międzynarodowej platformy wyjazdów zagranicznych, dzięki której trenerzy, zawodnicy z całej Europy i świata, a także osoby trenujące rekreacyjnie CrossFit i nie tylko, będą mogły się poznać osobiście, razem potrenować i wymienić się doświadczeniami. Oprócz treningów CrossFit na każdym WODCAMPie nie może zabraknąć:

– biegania (nauka + treningi)

– wypadów rowerowych (szosa/MTB)

– nowych sportów (golf, kitesurfing)

– warsztatów i paneli eksperckich, w których może wziąć udział każdy uczestnik

Porcja wiedzy, zabawy i mądrego treningu jest gwarantowana!

Wszystko to zbudowane będzie na fundamencie dobrze zorganizowanego i spędzonego czasu, ciekawych destynacji i odkrywaniu lokalnej kultury i kuchni.

Grupa 50 crossfiterów z całej Polski, poleci tym razem do Włoch aby trenować, szkolić się, uczyć, ale też relaksować i ładować baterię.

A kto na pewno tym razem wybierze się na ten Camp? Oto trzech pierwszych „uczestników” nadchodzącego WODCAMPU 🙂

BRONISŁAW OLENKOWICZ

Oprócz tego, że spotkasz Bronka na swoich treningach i z pewnością będziesz mógł mu zadać dowolne pytanie o jego przygotowania, to wszyscy uczestnicy obozu będą jedynymi świadkami ostatnich szlifów naszego reprezentanta przed finałem Gamesów. Rewelacyjny box CrossFit Cervia (pod dachem + outdoor!), doskonałe trasy rowerowe oraz morze – to coś co z całą pewnością spotka Bronka w USA.

GABRIELA MIGAŁA

The Fittest in Poland, 3rd the Fittest teen on Earth czyli bezdyskusyjny #1 polskiej sceny CrossFit kobiet. Gabi od kilku już lat udowadnia, że jest poza zasięgiem swoich rywalek. Co więcej- nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa i również będzie walczyć o awans na Gamesy.

MICHAŁ GRZESIEWICZ

Twórca OnPoint Athletics z Krakowa którego można określić jednym zdaniem – trener powyższej dwójki zawodników. Michał będzie odpowiedzialny za programowanie wszystkich treningów na obozie.

Pierwsza, jesienna edycja WODCAMPU okazała się ogromnym sukcesem, kiedy to do Hiszpanii (Costa Blanca) poleciało 35 osób z całej Polski. Jak było na miejscu? Zobaczcie sami!

Jeśli podoba ci się to o czym właśnie przeczytałeś lub to co zobaczyłeś, to musisz wiedzieć, że zapisy na wyjazd do Włoch właśnie ruszyły. Więcej informacji o tym wydarzeniu, terminach, kosztach i wszelkich innych rzeczach z nim związanych znajdziesz na Facebooku, a dokładniej w tym wydarzeniu – https://www.facebook.com/events/825554127801792/

Jest więc spora szansa na to, że właśnie za chwilę zaczniesz planować swoje kapitalne i niezapomniane wakacje 🙂