Foto & VideoO wszystkim

Moje kadry: Żubry vs. Tur

dodany przezKamil Timoszuk 18 stycznia 2018 0 Komentarzy

Rogate Derby czyli mecz, który od kilku lat obchodzi pewną grupę ludzi. W kraju gdzie koszykówka nie ma co ukrywać jest od dawna w stanie odwrotu, jest to swego rodzaju wyczyn. Nawet jeśli jest to zainteresowanie na skalę lokalną.

Rogate Derby to wdzięczna nazwa meczu pomiędzy Żubrami Białystok, a Turem Bielsk Podlaski. Nazwa która została wymyślona na potrzeby pierwszego takiego meczu już dobrych kilka lat temu, a została jak widać do dziś. Oba kluby koszykarskie z Podlasia miewały przez te lata lepsze i gorsze chwile przez co Rogate Derby odbywały się do tej pory na poziomie 2 i 3 ligi. Czy kiedyś będzie wyżej? Jak na dzień dzisiejszy to na to, się raczej nie zanosi ale kto wie.

We wczorajszym meczu Żubry Białystok, wzmocnione w przerwie świąteczno-noworocznej Michałem Wielechowskim, długo nie mogły znaleźć odpowiedniego rytmu. Całą pierwszą połowę trwała wyrównana walka z Turem Bielsk Podlaski, który dla odmiany musiał sobie radzić bez swego czołowego zawodnika czyli Łukasza Kuczyńskiego. Gościom siły, koncentracji oraz pomysłu na zatrzymywanie rywala wystarczyło jedynie na dwie kwarty. Po pierwszej połowie bowiem na świetlnej tablicy widniał wynik remisowy po 41. Druga połowa wygrana przez Żubry 57:36 nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto w tym sezonie będzie walczyć o wyższe cele.

Ja zaś zapraszam do obejrzenia paru fotek mojego autorstwa z wczorajszego meczu.