Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Żubry vs. Rosa-Sport

dodany przezKamil Timoszuk 23 marca 2019 0 Komentarzy

8 kroków do szczęścia. Tyle musi wykonać zespół w drugiej lidze koszykówki w Polsce aby uzyskać awans na zaplecze PLK. W ten weekend swój marsz rozpoczęły też dwa zespoły z Podlasia – Żubry Białystok oraz Tur Bielsk Podlaski. Oba rozpoczęły go udanie.

System rozgrywek w drugiej lidze męskiej od kilku lat wygląda tak, że zespoły rozgrywają sezon w 4 grupach, a następnie po 8 drużyn awansuje do dalszych gier. W tym roku w wyniku pierwszego etapu, drabinka do awansu wygląda tak.

Pierwsza runda odbywa się pomiędzy zespołami grającymi w tych samych grupach i aby przejść dalej drużyny muszą wygrać dwa mecze. Do pierwszej ligi awansują trzy pierwsze zespoły. Dobra postawa w sezonie regularnym skutkuje tym, że większą część spotkań gra się na własnym parkiecie.

I z taką właśnie przewagą własnej hali wystartowały dziś Żubry Białystok, które podejmowały KS Rosa-Sport Radom. Ekipę która miała siły, pomysł i determinację do stawiania opór rywalowi tylko w pierwszej połowie. Podopieczni Tomasza Kujawy od początku spotkania wydawali się być zestresowani tym, że po sezonie w którym niewiele meczów było o stawkę, teraz nie można praktycznie popełniać błędów. Szczególnie jeśli się myśli o awansie. Mecz jednak rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, kiedy to Żubry opanowały sytuację i dały sygnał do ataku. Dzięki temu wygrały tę część meczu 25:11. Po takim ciosie przeciwnicy z Radomia już praktycznie odpuścili mecz i każdy tylko czekał na końcowy gwizdek. Najskuteczniejszym graczem Żubrów w tym starciu wygranym 96:72 był Kamil Czosnowski z dorobkiem 16 oczek.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.

Drugi zespół z Podlasia czyli Tur Bielsk Podlaski w pierwszym swoim spotkaniu pokonał na własnym boisku TBV Start II Lublin 88:66. Od awansu do kolejnej rundy oba zespoły z Podlasia dzieli tylko jedno zwycięstwo. Kolejne mecze zostaną rozegrane w kolejny weekend.