fbpx
Foto & VideoO wszystkim

Moje kadry: Żubry vs. Hutnik

dodany przezKamil Timoszuk 3 lutego 2019 0 Komentarzy

Jak po swoje – tak można określić to co zrobili koszykarze Żubrów Białystok w sobotni wieczór. Po raz kolejny w tych rozgrywkach można by też śmiało dodać. Nie jest to jednak powód do zmartwień.

Po laniu jakie dostali Białostoczanie parę dni temu Rogatych Derbach, ekipa prowadzona przez Tomasza Kujawę, bardzo szybko przyszła szansa na odkupienie się. Tą szansą był mecz ze średnio radzącym sobie zespołem ze stolicy – MUKS Hutnik Warszawa. Szansę tę bez dwóch zdań udało się wykorzystać, ponieważ sobotni mecz zakończył się wynikiem 93:69 dla gospodarzy.

Co jednak ważniejsze ani przez chwilę zwycięstwo Żubrów nie było zagrożone i w sumie długo przed końcem starcia głównym pytaniem nurtującym kibiców było to jak dużą różnicą punktów wygrają gospodarza, a nie to czy w ogóle to zrobią. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu był Patryk Andruk z dorobkiem 18 oczek na koncie zebranych w niewiele ponad 13 minut. Jakub Lewandowski i Kamil Czosnowski uzyskali dodatkowo po 15 punktów.

Patrząc na terminarz meczów pozostałych do końca sezonu zasadniczego, można śmiało obstawiać, że jeszcze kilka spotkań może wyglądać podobnie jak to ostatnie. Oby jednak tylko takie problemy trapiły kibiców i zawodników Żubrów w tym sezonie 😉