fbpx
Foto & VideoMoje kadryO wszystkim

Moje kadry: Turniej 15-lecia Żubrów Białystok

dodany przezKamil Timoszuk 30 grudnia 2018 0 Komentarzy

Rok 2018 był rokiem w którym koszykarski klub Żubry Białystok obchodził swoje 15-lecie. Robił to na różne sposoby, a zwieńczeniem tego wszystkiego był rozegrany w ostatnich dniach grudnia międzynarodowy turniej.

Do Białegostoku na ostatnie w tym roku granie przyjechały doskonale znane zespoły KKS Tura Basket Bielsk Podlaski oraz białoruskiego Grodno 93 i BC Tsmoki-Minsk. Dwudniowe rozgrywki były zarządzone na zasadzie wcześniej ustalonej drabinki. Jaki był cel tego grania? W dużej mierze przetarcie się z silniejszymi rywalami przed trudną kontynuacją sezonu w 2019 roku dla każdego z tych zespołów. Szczególnie było to potrzebne dla zespołów z Podlasia, które okupują dwa czołowe miejsca ligowych rozgrywek. Jak jednak pokazały poprzednie rozgrywki, ogranie z mocnymi, a przynajmniej równorzędnymi rywalami może być decydujące o końcowym sukcesie.

W piątkowych meczach inaugurujących turniej, ekipa z Bielska wygrała z Grodnem, a żubry ze Smokami. I według wstępnego schematu w sobotnim finale kibice powinni zobaczyć powtórkę niedawnych Rogatych Derbów. Jednak rada trenerów ustaliła, że lepiej jest zagrać z mniej znanymi rywalami aby zyskać nowe doświadczenie. I tak też się stało. Lepiej wyszedł na tym Tur Bielsk Podlaski, który odniósł drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu. Żubry natomiast po bardzo zaciętym starciu, w trakcie którego albo trwała wyrównana walka lub też białostoczanie ciągle musieli gonić wynik, finalnie uległy rywalom ze wschodu 94:98. Mecz ten na pewno mógł się podobać, a dla najbardziej zainteresowanych, może to być dobry materiał do analiz przed drugą fazą sezonu.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z dwóch sobotnich spotkań.