fbpx
Foto & VideoO wszystkim

Moje kadry: Lowlanders vs. Mets

dodany przezKamil Timoszuk 26 maja 2019 0 Komentarzy

Saturday Night Lights to coś co w polskim futbolu amerykańskim nie zdarza się często. Może też i dlatego jest to fajny pomysł aby spędzić sobotni wieczór. Tak jak to mieli okazję wczoraj zrobić kibice w Białymstoku.

Saturday Night Lights to mówiąc w skrócie mecz futbolu amerykańskiego rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. W polskich realiach jest to o tyle rzadkie, że każdy z tego typu meczów jest firmowany jako wydarzenie specjalne. W dniu wczorajszym tym starciem był pojedynek na szczycie północnej grupy LFA pomiędzy Lowlanders Białystok, a Warsaw Mets. Gospodarze jako obecni Mistrzowie Polski w tym sezonie na sześć spotkań, przegrali do sobotniego meczu dwa z nich. Po sobotnim starciu do swego bilansu mogli dopisać kolejne zwycięstwo.

Nie wszystko zaczęło się tak kolorowo. Głównie za sprawą przyjezdnych, którzy już w pierwszej kwarcie wykorzystali błąd atakujących Lowlanders, i po przechwycie zdobyli pierwsze przyłożenie meczu. To jednak tylko rozwścieczyło gospodarzy tego meczu. Jeszcze w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie 14:6, a w kolejnych odsłonach powiększali tę przewagę. Końcowy wynik 34:6 nie pozostawia złudzeń, kto w tym meczu był stroną dominującą.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć mojego autorstwa z tego spotkania.