Foto & VideoO wszystkim

Moje kadry: FC Bayern Youth Cup 2018

dodany przezKamil Timoszuk 23 kwietnia 2018 0 Komentarzy

Czy Jagiellonia Białystok musi najpierw wygrać mistrzostwo Polski, a następnie awansować do Ligi Mistrzów aby do stolicy Podlasia zawitał Bayern Monachium? Jak się okazuje – nie do końca.

Znacznie prościej ściągnąć jest pomimo wszystko na stadion miejski w Białymstoku turniej o nazwie FC Bayern Youth Cup 2018. Turniej młodzieżowy pod marką słynnego niemieckiego klubu Bayernu Monachium, który miał na celu wyłonienie najlepszego zespołu oraz najlepszych zawodników. Dziesiątka najlepszych w ramach nagrody wyjedzie niebawem do Niemiec i jako jeden zespół będzie reprezentować nasz kraj w starciu z podobnymi chłopakami wyłonionymi w turniejach w innych krajach. Być może też dzięki swojej dobrej postawie zwrócą na siebie uwagę zagranicznych skautów, których na pewno nie będzie brakować w światowych finałach na Allianz Arena, i za jakiś czas pójdą śladami Roberta Lewandowskiego. Chłopakami, którzy tego dnia okazali się być najlepsi są wychowankami Jagiellonii Białystok. O końcowym sukcesie zadecydowały rzuty karne, które dramaturgią mogły by śmiało konkurować z największymi światowymi imprezami 🙂

Oprócz samego turnieju, dookoła stadionu odbył się piknik rodzinny za atrakcjami, który przyciągnął masę białostoczan ciekawych tego wydarzenia. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego dnia mojego autorstwa.